Як говорити з дитиною про благодійність? - «ОТ 9 ДО 16 ЛЕТ» » « Я - Женщина »

Як говорити з дитиною про благодійність? - «ОТ 9 ДО 16 ЛЕТ»



Як говорити з дитиною про благодійність? - «ОТ 9 ДО 16 ЛЕТ»
Каждый и каждая из нас является специалистом в какой-то области, и мы можем поделиться своим опытом и ощущениями с другими. Мало того, мы просто обязаны это сделать потому, что в природе действует очень простой закон «чем больше отдаешь, тем больше получаешь».....
Як говорити з дитиною про благодійність? - «ОТ 9 ДО 16 ЛЕТ»

Сьогодні, 1 грудня, країна відзначає Всеукраїнський день добрих справ — "Щедрий вівторок". Тож з такої нагоди ми дізнавались, навіщо з дітьми говорити про благодійність, які риси вона здатна сформувати та як долучити дитину до добрих справ.


Як пояснити дитині 1-4 класів, що таке благодійність та нащо вона потрібна?




На думку піарника платформи dobro.ua Богдана Бердника, розмову про благодійність з дитиною слід розпочати з того, що у кожної людини є потреба ділитися:



Ділитися — це так само приємно, як і приймати, а ділитися з тими, хто цього потребує тим паче. Спробуйте змалечку розповідати дитині, що у неї є іграшки, гаджети, своя власна кімната, сім’я, подарунки на день народження, подорожі. Проте є й ті дітки, у яких цього всього нема, але вони не перестають бути звичайними дітьми. І якщо про вас піклується мама і тато, то про них може попіклуватися кожен і вони цьому будуть невимовно раді.



А співорганізаторка благодійного заходу Razom Party? та організаторка благодійно-бігової кампанії #run42_with_danka Богдана Капіца запевняє: варто відштовхуватися від того, що дітям подобається і що їм цікаво.





Зазвичай, діти у молодших класах сприймають інформацію завдяки грі й цікавим історіям. Наприклад, можна запропонувати їм влаштувати змагання між класами або благодійний флешмоб. Хай це буде в ігровому форматі, так щоб діти і робили добро, і цікаво проводили час.



— запевняє волонтерка.


Як участь у благодійних заходах впливає на дитину та які риси формує?


Благодійність — це про людяність, співпереживання та прийняття. Усі люди різні і діти тому не виняток. Тож на думку Богдана Бердника, дітям необхідно розповідати, що люди можуть відрізнятися один від одного, але це тільки візуальні відмінності. Важливо, коли ваша дитина побачить іншу, наприклад, на візку, то у неї не має виникати нерозуміння чи відрази.



У дитинства немає інвалідності і діти з вадами зору, слуху чи вадами розвитку опорно-рухового апарату перш за все залишаються дітьми, які хочуть спілкуватися, бешкетувати та пізнавати світ навколо, — запевняє він. — Діти різні, але однакові — як би парадоксально це не звучало. Вони можуть народжуватися у сім’ях з різних прошарків суспільства, мати різні особливості розвитку, боротися з різними хворобами, залишитися без батьківського піклування. Проте це все жодним чином не має будувати між ними перепони у спілкуванні та порозумінні з іншими. Саме таким чином утворюється інклюзивне суспільство, де є місце кожному. Суспільство, де можна бути будь-якими без засуджень та стереотипів.

А за словами Богдани Капіци, благодійність — це також про досвід. Завдяки залученості до благодійних шкільних ініціатив дитина отримує інструменти, які вона зможе застосувати в майбутньому. Це і комунікація, і фандрейзинг, і лідерство. Так, сьогодні дитина приготує печиво для благодійного ярмарку, а через кілька років створить свою краудфандингову кампанію.



Більш того, одна моя знайома сказала, що благодійність для неї — це громадський обов'язок. Я вважаю, що твоя залученість до благодійності — своєрідний ідентифікатор взаємодії з громадою, у якій ти живеш. Ось чому, так важливо, щоб дитина усвідомила це ще у ранньому віці.

— наголошує волонтерка.


Як дитина може долучитись до благодійності?


За словами Богдани Капіци, основне правило — не можна змушувати. Це має бути свідомий вибір дитини, незалежно від її віку. Також варто пам’ятати, що благодійність — це не тільки про гроші. А в першу чергу, про ініціативу. Головне — показати дитині, що вона може робити те, що подобається і цим допомагати іншим. Наприклад, дитина любить робити пап'є-маше, чому б їй не принести його на благодійний шкільний ярмарок або влаштувати онлайн-розпродаж?


Благодійність також дуже пов'язана з креативністю. Чим креативніший продукт і чим яскравіше його представити, тим більше у цього шансів на життя. Так само й з благодійністю: чим яскравіше дитина реалізує свою ініціативу, тим ефективніша її благодійна діяльність.



Наприклад, можна принести печиво на благодійний ярмарок, а можна влаштувати флешмоб добрих справ. Я пригадую фільм "Заплати іншому". Там вчитель дав учням домашнє завдання зробити щось, щоб зробити світ кращим. Один хлопчик створив схему: він робить по одному доброму вчинку трьом людям, а вони за це роблять добрі вчинки іншим людям. Це також про креативність, яку проявив цей хлопчик завдяки завданню вчителя.



— нагадує Богдана Капіца.


Крім цього, варто пам'ятати про таку перевагу школи як колективність. Дітям треба показати, що робити добрі справи разом не тільки ефективніше, а й цікавіше.



Я робила благодійний челендж: бігла тридцять кілометрів, щоб назбирати кошти на захисні костюми для лікарів. Однак якби я зробила, цей челендж з друзями, гадаю, він би привернув ще більше уваги. Діти теж можуть робити благодійні кампанії разом. Наприклад, встановити спортивний рекорд школи, а як винагорода за їхні старання — будь-хто може зробити пожертви на їхню спільну благодійну компанію.



— запевняє волонтерка.


Щоб зацікавити дитину: які благодійні ініціативи існують в Україні?


Представник платформи dobro.ua Богдан Бердник впевнений, що благодійність має безліч форм та купу способів. А найголовніший заклик до добрих справ для дітей — це дорослі. Разом з експертом ми зібрали перелік благодійних ініціатив, які допоможуть дорослим та дітям робити ще більше добрих справ:



Можна дати друге життя прочитаним книжкам, передаючи їх до благодійної книгарні "Дієслово". Там їх продадуть, а кошти перерахують на благодійність. Також книжки можна привезти до центру "Місто Щасливих Дітей" у Києві, де мешкають діти, від яких відмовилися батьки.


Але робити це варто лише у тому разі, коли ваша дитина дослухається та сама цього захоче. Адже, не забувайте, благодійність — справа добровільна, а будь-які примуси ділитися — це точно не про доброчинство.



Яскравий проєкт, до якого можна долучитися, створив фонд "Твоя опора" — "2000 подарунків з Машею Єфросиніною". Там разом зі своєю дитиною можна обрати одного з 2000 вихованців дитячих інтернатів та реалізувати його новорічну мрію. Таким чином у інтерактивній формі, малеча дізнається про мрії інших дітей. Побачить, що їхні мрії — це не нові смартфони чи ноутбуки, а прості та звичайні речі. Так, можна разом обрати подарунок та надіслати мрійнику, який чекає на новорічне диво, як і кожна дитина.



Благодійність — це про допомогу тим, хто слабший та не може сам про себе подбати. Такими у нашій країні часто є чотирилапі, до яких у діток точно виникне симпатія. Так, можна придбати собачий корм та приїхати до притулку, аби наочно показати, що є купа хвостатих, які опинились на вулиці. Це не лише виховує співчуття, але і раціональність! Хіба захочеться купувати дорогу собаку, коли тут абсолютно безкоштовно на своїх нових власників чекають ті, кого покинули. А вони так само хочуть подарувати свою любов та відданість людям. Звернутися з цією метою завжди можна до фонду Happy Paw.



Часом у житті трапляються негаразди, такі як хвороби, стихійні лиха та інші непередбачуваності. Тут важливо наголошувати дитині, що все у житті буває, але боятися цього не варто — це просто обставини. Але саме за таких обставин люди можуть потребувати допомоги інших. Такі історії розміщені на благодійній платформі dobro.ua — тут українці допомагають один одному.


Так, можна показати дитині, як навіть найменший благодійний внесок здатен змінити чиюсь долю. І навіть 20 гривень штовхають бігунок кожного благодійного збору вперед. А після того, як необхідну суму буде зібрано, покажіть дитині, що саме відбулося на зібрані кошти та яку допомогу отримала та чи інша людина. Так важливо донести малечі, що 1 гривня — це вже допомога, якої так потребують сотні діток та дорослих, коли вимушені боротися за життя.


"Яскравим прикладом цього є історія маленької дівчинки Насті Берестенко, яка у 2016 році потребувала трансплантації кісткового мозку у Німеччині, тоді на допомогу їй благодійні внески зробили понад 22 000 людей, найменший внесок 1 гривня, а зібрано було 4 500 000 гривень", — розповідає Богдан Бердник.



Гарним досвідом для дитини також може стати участь у шкільних ярмарках, які щороку ініціює фонд “Запорука”, аби допомагати малечі, яка бореться з онкологією. Ярмарки у школі — це спосіб не лише навчитися створювати щось своїми руками, але і шанс навчитися продавати свої уміння та знання, а ще й задля добрих справ.


Авторка: Анастасія Пасічна, журналістка проєкту "Дружня школа"


Цей матеріал створений за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Фінляндії. Висловлені в цьому матеріалі думки жодним чином не відображають офіційний погляд Європейського Союзу чи Міністерства закордонних справ Фінляндії.



Сьогодні, 1 грудня, країна відзначає Всеукраїнський день добрих справ — "Щедрий вівторок". Тож з такої нагоди ми дізнавались, навіщо з дітьми говорити про благодійність, які риси вона здатна сформувати та як долучити дитину до добрих справ. Як пояснити дитині 1-4 класів, що таке благодійність та нащо вона потрібна? На думку піарника платформи dobro.ua Богдана Бердника, розмову про благодійність з дитиною слід розпочати з того, що у кожної людини є потреба ділитися: Ділитися — це так само приємно, як і приймати, а ділитися з тими, хто цього потребує тим паче. Спробуйте змалечку розповідати дитині, що у неї є іграшки, гаджети, своя власна кімната, сім’я, подарунки на день народження, подорожі. Проте є й ті дітки, у яких цього всього нема, але вони не перестають бути звичайними дітьми. І якщо про вас піклується мама і тато, то про них може попіклуватися кожен і вони цьому будуть невимовно раді. А співорганізаторка благодійного заходу Razom Party? та організаторка благодійно-бігової кампанії
→ 


Другие новости.



Мы в Яндекс.Дзен


Новости по теме.





Добавить комментарий

добавить комментарий

Поисовые статьи дня.

Top.Mail.Ru