Пронос у немовлят: причини, симптоми, лікування і профілактика - «НОВОРОЖДЕННЫЙ» » « Я - Женщина »

Пронос у немовлят: причини, симптоми, лікування і профілактика - «НОВОРОЖДЕННЫЙ»



Пронос у немовлят: причини, симптоми, лікування і профілактика - «НОВОРОЖДЕННЫЙ»
Каждый и каждая из нас является специалистом в какой-то области, и мы можем поделиться своим опытом и ощущениями с другими. Мало того, мы просто обязаны это сделать потому, что в природе действует очень простой закон «чем больше отдаешь, тем больше получаешь».....
Пронос у немовлят: причини, симптоми, лікування і профілактика - «НОВОРОЖДЕННЫЙ»

Для малюків першого року життя досить часта проблема це діарея. Давайте разом з'ясуємо, що можна вважати діареєю у малюка, чому вона виникає, як її лікувати.


Діарея досить часто зустрічається у малюків першого року життя. Кишковий розлад виникає з різних причин і може призводити до порушень травлення. Важливо зрозуміти, що відбувається в організмі малюка, якщо пронос спричиняє дискомфорт у дитини і викликає занепокоєння у батьків.


Що таке діарея у немовляти


Діарея або пронос — це стан, що може характеризується одною або кількома ознаками:


частими (більше 10 разів на добу) і рідкими випорожненнями,
нетипового кольору (зеленого, чорного),
з дивним запахом (кислим, гірким і т.п.),
в окремих випадках в випорожненнях може спостерігатися кров, слиз, піна.

Діти першого року життя випорожнюються досить часто (до 7 разів на добу) і кашкоподібно, тому інколи складно визначити, чи це саме пронос. При будь-яких сумнівах краще проконсультуватись із лікарем.


Важливо пам'ятати, коли при дефекації дитина поводиться неспокійно і кричить від болю, — це ненормальне явище і час вжити заходи.


У деяких випадках причиною діареї у немовляти є порушення мікрофлори кишечника.


У таких ситуаціях дитині можуть допомогти пробіотики, які містять біфідобактерії, безпечні для здоров'я малюка.


Біфідобактерії (пробіотичні бактерії), як правило, присутні в шлунково-кишковому тракті. Вони входять до складу нормальної кишкової мікрофлори.


Мікрофлора дітей на грудному вигодовуванні в основному складається з цих бактерій і їх наявність вважається важливою у ранньому дитинстві. Вони підтримують здоровий кислотно-лужний баланс, необхідний для нормального функціонування травних ферментів, які запобігають розвитку шкідливих бактерій, впливають на моторику кишечника (перистальтику) і сприяють нормальній роботі імунної системи.


Здоровий баланс мікрофлори кишечника може порушуватися під впливом різних факторів, таких як вірусні та бактеріальні кишкові інфекції (наприклад, інфекції ротавірусу), лікування антибіотиками або неправильне харчування.


Порадьтесь із лікарем щодо можливості призначення пробіотиків немовляті.



Рекомендовано Асоціацією неонатологів України Лінекс® Дитячі краплі, дієтична добавка.


Причини діареї у немовлят


Діарею зазвичай викликають різні інфекційні агенти: віруси, бактерії або найпростіші паразити (наприклад, при дизентерії). Дуже важливо якомога точніше визначити, який фактор викликав пронос.


Можливими причинами, що впливають на мікрофлору кишечника дитини є:


недотримання правил гігієни;
діарея "брудних рук";
спілкування з тваринами;
вживання в їжу неякісних продуктів та брудної води;
годування стравами, які не відповідають віку дитини;
нераціональне харчування;
харчові отруєння;
кишкові інфекції;
глистна інвазія;
небажана реакція організму на ліки;
лактазна недостатність — непереносимість молока і молочного цукру;
нераціональна дієта мами, що годує грудним молоком;
глютенова ентеропатія — дефіцит ферменту, що розщеплює глютен;
муковісцидоз — тяжке генетичне захворювання, яке характеризується порушенням роботи шлунково-кишкового тракту;
дисбактеріоз — порушення мікробної рівноваги кишечника.

Відновити мікрофлору кишечника допомагають пробіотики. Якщо діарея у малюка супроводжується блювотою, варто негайно звернутися до лікаря, щоб уникнути зневоднення.



Симптоми, що можуть супроводжуватись діареєю у немовляти:


водянисті випорожнення, які можуть супроводжуватись болями і спазмами в животі;
часті та рясні випорожнення, можливо із зеленню;
слабкість дитини;
підвищення температури;
поява крові, слизу або піни у випорожненнях;
занепокоєння дитини, крик;
симптоми зневоднення організму.

Галина Василівна Бабій, лікар-педіатр:



Если диарея с повышением температуры и наличием признаков интоксикации, то нужна срочная госпитализация в инфекционное отделение, а если стул после каждого кормления, без патологических примесей и без изменения состояния ребенка в первые 3 месяца жизни — это физиологический процесс формирования кишечника (транзиторный дисбиоз), коррекция которого определяется индивидуально педиатром. Особого беспокойства родителей такое состояние не должно вызывать.

Мама-форумчанка Валентина розповідає:



В первый месяц жизни у моего сына был жидкий и частый стул зеленого цвета. Я так переживала, когда это началось, врача вызвала. Врач пришла, посмотрела, температуру сказала измерить. Расспросила о состоянии ребенка. Малыш был спокойным. Спал хорошо. Но вот раз в 6-7 дней у него жидкий зеленый стул. Врач сказала наблюдать за состоянием и сказала, что придет на следующий день. Состояние малыша оставалось прежним — все было хорошо. Спит. Кушает. Какает зеленым. Врач посмотрела и сказала, что эта так называемая диарея больше беспокоит меня, чем малыша. Она сделала вывод, что это особенность организма, но сказала о малейших изменениях состояния малыша сообщать ей. Изменений не было. После второго месяца стул изменился: перестал быть зеленым, таким жидким и частым.

Лікування діареї у малюка: що можна зробити до приходу лікаря


Якщо у немовляти почалася діарея, то перше, що повинні зробити батьки, викликати лікаря. Самолікування неприпустимо! До появи лікаря, ви можете зробити наступне:


Виміряти дитині температуру.
Залишити для лікаря один підгузник з випорожненнями для точності постановки діагнозу.
Часто міняти дитині підгузник, підмивати малюка.
Часто давати малюкові пити, кожні 10-15 хвилин по невеликій ложці, щоб запобігти зневодненню. Для випоювання малюка можна використовувати спеціальні розчини для оральної регідратації.
Ні в якому разі не давати малюкові ліки від діареї без дозволу лікаря.
До приходу лікаря згадати, що ви давали дитині днями, що їли самі.
Не годуйте дитину прикормом, пропонуйте тільки грудне молоко або традиційну суміш за бажанням.
Якомога частіше провітрюйте кімнату і підтримуйте у приміщенні комфортний рівень вологості. В прохолодній кімнаті малюку буде значно краще.

Подальше лікування призначить ваш лікар. Будьте готові до того, що може знадобитися госпіталізація малюка і вас разом з ним.


Профілактика діареї у немовляти


Є прості способи запобігти діареї у малюка і подбати про його здоров'я.


раціональна дієта для мами, що годує;
регулярна гігієна малюка, кімнати дитини, іграшок;
ретельний підхід до приготування їжі для дитини;
використання тільки безпечної води і продуктів для приготування їжі малюкові;
поступове введення прикорму за рекомендаціями педіатра;
дотримання рекомендованої частоти і обсягу годувань для малюка того чи іншого віку.



Потрібно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря по догляду за дитиною і давати малюку свіжу їжу, щоб запобігти діареї.


Якщо діарея все ж таки виникла — не нервуйте, викликайте лікаря, приділіть увагу дитині і все налагодиться!


1. Згідно з листком-вкладишем Лінекс® Дитячі краплі, дієтична добавка.


Реклама дієтичної добавки. Перед застосуванням дієтичної добавки необхідно проконсультуватись з лікарем та ознайомитися з листком-вкладишем. Ви можете повідомити ТОВ «Сандоз Україна», імпортера в Україні, що здійснює функції щодо прийняття претензій від споживача, про небажані явища та скарги на якість при застосуванні дієтичної добавки: +380 (44) 495 28 66, +380 (44) 389 39 30 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора зв’язку), ua.qa@sandoz.com, drugs_safety.ukraine@novartis.com, www.sandoz.ua, 04073, м. Київ, пр. С. Бандери, 28-А (літ. Г)


4-82-ЛИН-ОТС-0620


Джерело фото: depositphotos.com


Для малюків першого року життя досить часта проблема — це діарея. Давайте разом з'ясуємо, що можна вважати діареєю у малюка, чому вона виникає, як її лікувати. Діарея досить часто зустрічається у малюків першого року життя. Кишковий розлад виникає з різних причин і може призводити до порушень травлення. Важливо зрозуміти, що відбувається в організмі малюка, якщо пронос спричиняє дискомфорт у дитини і викликає занепокоєння у батьків. Що таке діарея у немовляти Діарея або пронос — це стан, що може характеризується одною або кількома ознаками: частими (більше 10 разів на добу) і рідкими випорожненнями, нетипового кольору (зеленого, чорного), з дивним запахом (кислим, гірким і т.п.), в окремих випадках в випорожненнях може спостерігатися кров, слиз, піна. Діти першого року життя випорожнюються досить часто (до 7 разів на добу) і кашкоподібно, тому інколи складно визначити, чи це саме пронос. При будь-яких сумнівах краще проконсультуватись із лікарем. Важливо пам'ятати, коли при дефекації дитина поводиться неспокійно і кричить від болю, — це ненормальне явище і час вжити заходи. У деяких випадках причиною діареї у немовляти є порушення мікрофлори кишечника. У таких ситуаціях дитині можуть допомогти пробіотики, які містять біфідобактерії, безпечні для здоров'я малюка. Біфідобактерії (пробіотичні бактерії), як правило, присутні в шлунково-кишковому тракті. Вони входять до складу нормальної кишкової мікрофлори. Мікрофлора дітей на грудному вигодовуванні в основному складається з цих бактерій і їх наявність вважається важливою у ранньому дитинстві. Вони підтримують здоровий кислотно-лужний баланс, необхідний для нормального функціонування травних ферментів, які запобігають розвитку шкідливих бактерій, впливають на моторику кишечника (перистальтику) і сприяють нормальній роботі імунної системи. Здоровий баланс мікрофлори кишечника може порушуватися під впливом різних факторів, таких як вірусні та бактеріальні кишкові інфекції (наприклад, інфекції ротавірусу), лікування антибіотиками або неправильне харчування. Порадьтесь із лікарем щодо можливості призначення пробіотиків немовляті. Рекомендовано Асоціацією неонатологів України Лінекс® Дитячі краплі, дієтична добавка. Причини діареї у немовлят Діарею зазвичай викликають різні інфекційні агенти: віруси, бактерії або найпростіші паразити (наприклад, при дизентерії). Дуже важливо якомога точніше визначити, який фактор викликав пронос. Можливими причинами, що впливають на мікрофлору кишечника дитини є: недотримання правил гігієни; діарея "брудних рук"; спілкування з тваринами; вживання в їжу неякісних продуктів та брудної води; годування стравами, які не відповідають віку дитини; нераціональне харчування; харчові отруєння; кишкові інфекції; глистна інвазія; небажана реакція організму на ліки; лактазна недостатність — непереносимість молока і молочного цукру; нераціональна дієта мами, що годує грудним молоком; глютенова ентеропатія — дефіцит ферменту, що розщеплює глютен; муковісцидоз — тяжке генетичне захворювання, яке характеризується порушенням роботи шлунково-кишкового тракту; дисбактеріоз — порушення мікробної рівноваги кишечника. Відновити мікрофлору кишечника допомагають пробіотики. Якщо діарея у малюка супроводжується блювотою, варто негайно звернутися до лікаря, щоб уникнути зневоднення. Симптоми, що можуть супроводжуватись діареєю у немовляти: водянисті випорожнення, які можуть супроводжуватись болями і спазмами в животі; часті та рясні випорожнення, можливо із зеленню; слабкість дитини; підвищення температури; поява крові, слизу або піни у випорожненнях; занепокоєння дитини, крик; симптоми зневоднення організму. Галина Василівна Бабій, лікар-педіатр: Если диарея с повышением температуры и наличием признаков интоксикации, то нужна срочная госпитализация в инфекционное отделение, а если стул после каждого кормления, без патологических примесей и без изменения состояния ребенка в первые 3 месяца жизни — это физиологический процесс формирования кишечника (транзиторный дисбиоз), коррекция которого определяется индивидуально педиатром. Особого беспокойства родителей такое состояние не должно вызывать. Мама-форумчанка Валентина розповідає: В первый месяц жизни у моего сына был жидкий и частый стул зеленого цвета. Я так переживала, когда это началось, врача вызвала. Врач пришла, посмотрела, температуру сказала измерить. Расспросила о состоянии ребенка. Малыш был спокойным. Спал хорошо. Но вот раз в 6-7 дней у него жидкий зеленый стул. Врач сказала наблюдать за состоянием и сказала, что придет на следующий день. Состояние малыша оставалось прежним — все было хорошо. Спит. Кушает. Какает зеленым. Врач посмотрела и сказала, что эта так называемая диарея больше беспокоит меня, чем малыша. Она сделала вывод, что это особенность организма, но сказала о малейших изменениях состояния малыша сообщать ей. Изменений не было. После второго месяца стул изменился: перестал быть зеленым, таким жидким и частым. Лікування діареї у малюка: що можна зробити до приходу лікаря Якщо у немовляти почалася діарея, то перше, що повинні зробити батьки, викликати лікаря. Самолікування неприпустимо! До появи лікаря, ви можете зробити наступне: Виміряти дитині температуру. Залишити для лікаря один підгузник з випорожненнями для точності постановки діагнозу. Часто міняти дитині підгузник, підмивати малюка. Часто давати малюкові пити, кожні 10-15 хвилин по невеликій ложці, щоб запобігти зневодненню. Для випоювання малюка можна використовувати спеціальні розчини для оральної регідратації. Ні в якому разі не давати малюкові ліки від діареї без дозволу лікаря. До приходу лікаря згадати, що ви давали дитині днями, що їли самі. Не годуйте дитину прикормом, пропонуйте тільки грудне молоко або традиційну суміш за бажанням. Якомога частіше провітрюйте кімнату і підтримуйте у приміщенні комфортний рівень вологості. В прохолодній кімнаті малюку буде значно краще. Подальше лікування призначить ваш лікар. Будьте готові до того, що може знадобитися госпіталізація малюка і вас разом з ним. Профілактика діареї у немовляти Є прості способи запобігти діареї у малюка і подбати про його здоров'я. раціональна дієта для мами, що годує; регулярна гігієна малюка, кімнати дитини, іграшок; ретельний підхід до приготування їжі для дитини; використання тільки безпечної води і продуктів для приготування їжі малюкові; поступове введення прикорму за рекомендаціями педіатра; дотримання рекомендованої частоти і обсягу годувань для малюка того чи іншого віку. Потрібно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря по догляду за дитиною і давати малюку свіжу їжу, щоб запобігти діареї. Якщо діарея все ж таки виникла — не нервуйте, викликайте лікаря, приділіть увагу дитині і все налагодиться! 1. Згідно з листком-вкладишем Лінекс® Дитячі краплі, дієтична добавка. Реклама дієтичної добавки. Перед застосуванням дієтичної добавки необхідно проконсультуватись з лікарем та ознайомитися з листком-вкладишем. Ви можете повідомити ТОВ «Сандоз Україна», імпортера в Україні, що здійснює функції щодо прийняття претензій від споживача, про небажані явища та скарги на якість при застосуванні дієтичної добавки: 380 (44) 495 28 66, 380 (44) 389 39 30 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора зв’язку), ua.qa@sandoz.com, drugs_safety.ukraine@novartis.com, www.sandoz.ua, 04073, м. Київ, пр. С. Бандери, 28-А (літ. Г) 4-82-ЛИН-ОТС-0620 Джерело фото: depositphotos.com
→ 


Другие новости.



Мы в Яндекс.Дзен


Новости по теме.





Добавить комментарий

добавить комментарий

Поисовые статьи дня.

Top.Mail.Ru